1000 najlepiej zarabiających kanałów na YouTube

Napisany w dniu 26-10-2012 | Liczba komantarzy

1000 najlepiej zarabiających kanałów na YouTube

Czy na Youtube można dobrze zarabiać? To pytanie stawia sobie coraz więcej osób. Jak wiemy sam serwis zarabia bardzo dobrze, głównie na reklamach, ale czy chce się podzielić tym zyskiem z użytkownikami?

Firma OpenSlate wzięła pod lupę 1000 najlepiej zarabiających kanałów na Youtube. Okazało się, że przeciętnie taki kanał zarabia 23 000 dolarów, czyli ok. 70 000 zł! Czyli można dobrze zarabiać na umieszczaniu filmów w internecie.

Zarabianie na Youtube

Ile zarabia się na pojedynczym wyświetleniu?

Na jednym wyświetleniu wydawca zarabia średnio 0,2 centa co daje ok. 0,6 grosza. Na pierwszy rzut oka niewiele, ale wszystko zależy od skali. Jeżeli uda nam się uzyskać milion odsłon miesięcznie możemy liczyć na przychody rzędu 6000 zł.

Oczywiście to tylko statystyczne wyliczenia dla przeciętnego wyświetlenia. Tak naprawdę zarabiamy na kliknięciach w reklamy, które pojawiają się dookoła naszych filmów.

Jaki temat kanału?

Temat jest chyba najważniejszą decyzją. Wg. naszych danych 25% najlepiej zarabiających kanałów to kanały muzyczne, a kolejne 20% poświęcone jest grom komputerowym. Dodatkowo temat muzyczny ma taki atut, że jeżeli nam się jakiś utwór podoba, to odtwarzamy go wielokrotnie, a wydawca zarabia na każdym odtworzeniu. Czyli jeżeli użytkownicy średnio odtworzą utwór 10 razy, to do upragnionego miliona odsłon wystarczy “tylko” 100 000 użytkowników.

Najlepiej zarabiające kanały

Jak często umieszczać filmy?

Najlepsze kanały umieszczają średnio 30 filmów w miesiącu (tak więc 1 dziennie), ale zawsze lepiej wydać jeden dobry film raz na klika dni niż codziennie kiepski. Należy pamiętać, że za większością z tych 1000 kanałów stoją całe zespoły z profesjonalnym sprzętem, pracujące tylko i wyłącznie nad danym kanałem.

Najlepiej zarabiające kanały na Youtube

Filmy a Social Media

Można zauważyć, że najpopularniejsze filmy są często publikowane na portalach typu Facebook czy Twiter. Przeciętny kanał z 1000 najlepszy generuje 44 000 interakcji w serwisie Facebook. Takie działania są dla nas jak najbardziej korzystne, ponieważ promują nasz kanał zwiększając nasze zyski. Warto także rozważyć założenie i prowadzenie FanPage’a naszego kanału, aby także przez media społecznościowe informować użytkowników o nowych filmach, robić ankiety itp.

Co ciekawe, okazuje się, że  w porównaniu z bardzo popularnym w Stanach Zjednoczonych programem telewizyjnym “Breaking Bad”, przeciętny kanał nie wypada wcale blado. Program telewizyjny ma tylko 20% więcej interakcji na Facebook’u, ale już o 75% mniej na Twiterze.

Jak zarabiać na Youtube

Podsumowanie

Reasumując, z kanału na Youtube można uczynić główne źródło dochodu, ale musimy uzyskać ok. 1 000 000 wyświetleń, aby tak się stało. Dosyć łatwo można znaleźć polskie przykłady, którym udało się przekroczyć tę granicę. Przede wszystkim ważny jest temat, oryginalne treści i ich jakość.

Jeżeli ten artykuł był wystarczająco przekonujący do założenia własnego kanału, stworzyliśmy odpowiedni tutorial pokazujący krok po kroku jak to zrobić.

Zapraszamy też do obejrzenia oryginalnej grafiki na stronie firmy OpenSlate.

Jedna odpowiedź na “1000 najlepiej zarabiających kanałów na YouTube”

  1. Jak na razie przemysł muzyczny “niskich lotów” t.zw. Disco Polo zgarnia największą kasę :)
    Fakt Hip Hop tez ma sporą oglądalność – twórcom się należy.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>