Jak dodać kanał na Youtube?

Napisany w dniu 23-10-2012 | Liczba komentarzy 2

Jak dodać kanał na Youtube?

Publikując filmy na Youtube możemy podzielić się z innymi internautami filmami nakręconymi lub zmontowanymi przez nas. Dodatkowo na kanałach można też zarabiać publikując oryginalne i popularne treści.

W tym krótkim tutorialu postaramy się dość szybko (w 4 krokach), ale też dokładnie opisać proces zakładania kanału na Youtube. Cały proces trwa ok. 5 minut. Zapraszamy!

 

Agenda:

 1. Tworzymy nowe konto
 2. Logujemy się na Youtube
 3. Dodajemy kanał
 4. Zmieniamy podstawowe ustawienia

1. Tworzymy nowe konto

a) Aby założyć kanał musimy mieć konto w serwisie Youtube, a jest to to samo konto co w innych serwisach czy aplikacjach Google. Aby się zrejestrować przechodzimy do strony accounts.google.com. Następnie w prawym górnym rogu wybieramy przycisk “Zarejestruj się”.

b) Podczas rejestracji wypełniamy wymagane pola i klikamy “Następny krok”

Rejestracja Google

c) Nie musimy ustawiać żadnych zdjęć profilowych – wystarczy kliknąć “Następny krok” i konto już założone!

2. Logujemy się na Youtube

Przechodzimy na stronę www.youtube.com i w prawym górym rogu klikamy przycisk “Zaloguj się”. Youtube automatycznie nas zaloguje, lub poprosi o potwierdzenie hasła. Po zalogowaniu powinniśmy zobaczyć następujący widok:

Kanał na Youtube

3. Dodajemy kanał

Należy przejść do tworzenia kanału i kliknąć “Utwórz nazwę użytkownika”. Następnie wpisujemy nazwę naszego kanału. UWAGA! Należy przemyśleć nazwę, bo ma ona wpływ na adres do naszego kanału (będzie on w postaci www.youtube.com/nasza_nazwa). Zmiana linku w przyszłości może się okazać niemożliwa.

Tworzenie kanału na Youtube

4. Zmieniamy podstawowe ustawienia

Mamy już utworzony kanał na Youtube! Powinniśmy zobaczyć stronę tak jak poniżej.

Nowy kanał na Youtube

Warto zajrzeć do “Ustawień kanału”. Znajdziemy tam możliwość dodania własnego Avataru, Tła, zmienić tytuł i ustawić opis dla kanału.

Jeżeli chcemy dodać filmy należy wykorzystać do tego celu “Menedżer filmów”.

Więcej szczegółów dotyczących dodawania filmów w następnym tutorialu w najbliższej przyszłości.

Liczba odpowiedzi - 2 na “Jak dodać kanał na Youtube?”

 1. Mam już kanal na Youtube (dziekuję za pomoc). Teraz bardzo chetnie przeczytałabym o tym jak dodawać tam filmy. Może planujecie poradnik dla poczatkujacych wydawców telewizyjnych? pozdrawiam BK

  • Zespół Pureidea napisał:

   Na poradnik dla początkujących wydawców będzie się składała seria artykułów, a to jest dopiero pierwszy z nich. Na dniach ukarze się artykuł dotyczący dodawania filmów.
   Pozdrawiamy serdecznie!

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>